Πρώτες Βοήθειες στην Τρίτη Ηλικία
Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η εισήγηση με θέμα ‘Πρώτες Βοήθειες στην Τρίτη Ηλικία”.Οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα παρουσίαση για θέματα που αφορούν τον καθένα μας: για το πώς να αντιμετωπίσουμε κάποιο ατύχημα,το εγκεφαλικό ,τον πνιγμό, τις λιποθυμιες,κ.α .Εισηγητρια ήταν η κα Αναστασία Αμανατιδου, Νοσηλευτρια και διδάσκουσα στο 2ο ΕΠΑΛ Ξάνθης ,την οποία ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.
![c0658dadec64172110013319345e4e2e-1544720254](https://kksxalioris.gr/wp-content/uploads/2020/09/c0658dadec64172110013319345e4e2e-1544720254.jpg)