12ο Πανελλήνιο Παιδικό και Εφηβικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Θερμαϊκού
Το Σάββατο 9 Ιουνίου το Παιδικό Τμήμα Εκμάθησης Παραδοσιακών Χορών συμμετείχε στο 12ο Πανελλήνιο Παιδικό και Εφηβικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Θερμαϊκού στη Θεσσαλονίκη . .Αρχικά τα συγκροτήματα ,που συμμετείχαν , παρέλασαν στον κεντρικό δρόμο της παραλίας και στη συνέχεια όλα τα παιδιά κατευθύνθηκαν στην κεντρική πλατεία του χωριού και χόρεψαν πιασμένα χέρι – χέρι. Δυστυχώς, ο καιρός δεν επέτρεψε την ολοκλήρωση της παρουσίασης του κυρίως μέρους του Φεστιβάλ. Ωστόσο ήταν μια ωραία εμπειρία για όλους.
![0001](https://kksxalioris.gr/wp-content/uploads/2020/09/0001-1.jpg)